Jerzy Kemilew

lek. wet. Jerzy Kemilew

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Jeden ze współzałożycieli Weterynaryjnego Banku Krwi im. „Milusia”. Tworzył od podstaw i przyczynił się do rozwoju krwiolecznictwa w polskiej medycynie weterynaryjnej, za co w 2005 roku został uhonorowany nagrodą „Serce dla Zwierząt”. Przez 8 lat prowadził Pracownię Analiz Laboratoryjnych. Współwłaściciel firmy Kemilew Komórki Macierzyste, zajmującej się stosunkowo nową dziedziną medycyny – Medycyną Regeneracyjną.

Mottem życiowym doktora Jerzego Kemilewa jest stwierdzenie „Lekarz weterynarii to nie zawód lecz powołanie” i może dlatego jest pierwszym, który doprowadził do rozwoju transfuzjologii zwierzęcej w Polsce.

Jest specjalistą w zakresie diagnozowania chorób hematologicznych i autoimmunologicznych zwierząt, a także specjalistą w dziedzinie medycyny regeneracyjnej, w której szczególną uwagę poświęca wykorzystaniu komórek macierzystych w leczeniu schorzeń ortopedycznych u zwierząt.

Jest nam miło poinformować, że Pan Doktor Jerzy Kemilew udziela na platformie TellVet konsultacji w zakresie analizy wyników badań laboratoryjnych, transfuzjologii oraz dzieli się swoim doświadczeniem i doradza lecznicom w kwestii zakupu urządzeń laboratoryjnych. Można także dokonać u doktora Jerzego, kwalifikacji pacjenta do kuracji komórkami macierzystymi.

Serdecznie polecamy konsultacje u Doktora Jerzego Kemilewa na platformie TellVet!