jlukaszewska

dr n. wet. Janina Łukaszewska

Wybitny specjalista praktycznej diagnostyki laboratoryjnej, hematologii i cytologii. Od początku kariery zawodowej związana z Akademią Rolniczą (obecnie z Uniwersytetem Przyrodniczym) we Wrocławiu, a szczególnie z Katedrą Fizjologii Zwierząt. Ponadto od 23 lat pracuje jako lekarz praktykujący. Pani Doktor jest znana z rozwiązywania tzw. trudnych przypadków. Z olbrzymim zaangażowaniem zajmuje się ich diagnostyką i leczeniem. Od lat konsultuje pacjentów oraz pomaga innym lekarzom weterynarii z całej Polski, a swoim niezwykle bogatym doświadczeniem dzieli się w licznych artykułach (ponad  60 pozycji), które zostały opublikowane w kraju i za granicą.

Jako pierwsza w Polsce zdiagnozowała, wyleczyła i opisała różne postaci niedokrwistości, szczególnie autoimmunohemolitycznej i z ciałkami Heinza.

Jako lekarz praktyk, Doktor Łukaszewska przez 20 lat prowadziła Przychodnię Weterynaryjną we Wrocławiu. Obecnie prowadzi własne Centrum Hematologii i Diagnostyki Weterynaryjnej.

Jest pomysłodawczynią i współorganizatorką Sympozjum Diagnostyki Weterynaryjnej – Patologia kliniczna w 2012 i 2013 roku. Członek International Society of Animal Clinical Pathology (ISACP). Redaktor naukowy polskiego tłumaczenia Hematologii Weterynaryjnej J. Harvey’a, a także dwóch największych miesięczników branży weterynaryjnej w Polsce „Magazynu Weterynaryjnego”
i „Weterynarii w Praktyce”.

Od lat szkoli lekarzy weterynarii w tej dziedzinie na prowadzonych przez siebie warsztatach, wykładając na sympozjach, konferencjach, kongresach i specjalizacjach dla lekarzy weterynarii.

Z ogromną radością informujemy, iż na platformie TellVet Pani Doktor Janina Łukaszewska udziela konsultacji w zakresie analizy wyników badań laboratoryjnych oraz rozmazu krwi obwodowej i wyników badań hematologicznych, moczu i  skomplikowanych przypadków.

Zapraszamy serdecznie do korzystania z konsultacji u Pani Doktor Łukaszewskiej!